Zabytki miasta

Noclegi Świnoujście

Apartamenty, Domki, Wille, Hotele, Pensjonaty, SPA w Świnoujściu

Mapa-Główna

Zabytki miasta

Miasto zawiera wiele zabytków które umilają czas kuracjuszom. Do jednym z nich należy wieża garnizowanego kościoła luterańskiego zniszczona pod koniec drugiej wojny światowej, obecnie pełniące funkcje wieży widokowej. Warty uwagi jest zespół fortów twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, wybudowanych w dziewiętnastym wieku. Kolejnym zabytkiem jest Park Zdrojowy z dziewiętnastego wieku.

Kamienie przy ulicy Armii Krajowej i Bolesława Chrobrego są bardzo ładne i warto zrobić sobie do nich wycieczkę. Dawny ratusz z 1805 roku w którym obecnie jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, który w swoich zbiorach posiada zabytki z historii rybołówstwa, przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej. Przykładem nadmorskich budowli jest stocznia przy Wybrzeża Władysław czwartego która naprawdę warto zobaczyć.

Latarnia Morska z 1858r.jedna z najwiekszych atrakcji turystycznych - jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale również najwyższą na Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie.

Stawa "Młyny" - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka - najbardziej rozpoznawany symbol świnoujścia Wiatrak" usytuowany jest na końcu kamiennego Falochronu Zachodniego jest to najdłuższy falochron kamienny w Europie, o długości przeszło 1400 metrów w głąb morza. Jego atrakcyjność przebija wszystkie mola położone nad Bałtykiem! Pomiędzy falochronami uchodzi do morza rzeka świna, od której pochodzi nazwa miasta - świnoujście. Odwiedzenie przynajmniej jednego z falochronów, jest obowiązkowym punktem programu niemal każdego turysty. Stąd najpiękniej widać wschody i zachody słońca oraz przepływające na wyciągnięcie statki.

Muzeum Rybołustwa Morskiego - ma swoją siedzibę w budynku byłego Ratusza Miejskiego. Budynek ten jest najstarszym budynkiem w mieście - wybudowanym na przełomie lat 1805/1806, na podstawie projektu pochodzącego z 1792 roku, autorstwa mistrza budowlanego Meyera. Dziś Muzeum udostępnia zwiedzającym zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne oraz okazy fauny morskiej, skamieniałości i minerały. Muzeum jest także miejscem wielu wystaw, wśród których ważne miejsce zajmują ekspozycje poświęcone świnoujskiej plaży i dawnym strojom plażowym oraz wystawa dedykowana historii miasta: "świnoujście - miasto na wyspach.

Fort Gerharda - potocznie zwany Fortem WSCHODNIM jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-to wiecznych fortów nadbrzeżnych w naszej części Europy.

Fort Anioła wybudowany w latach 1845-1858, za czasów panowania króla pruskiego Frederyka Wilhelma IV jako punkt artyleryjsko - obserwacyjny stanowiący wówczas jeden z czterech fortów obronnych Twierdzy świnoujście. Obecnie obiekt jest sukcesywnie remontowany i spełnia rolę nie tylko muzealną ale stał się placówką kulturalną świnoujścia. Tu można na żywo spotkać się z historią 3 epok: pruską, niemiecką i radziecką. Można też obejrzeć liczne wystawy malarstwa współczesnego, fotografii, rzezby. W forcie odbywają się koncerty muzyczne, spotkania poetów na wieczorach poezji, pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego. Organizowane są także ogniska, grille, można przy blasku świec wypić herbatę, kawę, wina i miody pitne w oryginalnej sali kominkowej.

Wieża po byłym kościele protestanckim pod wezwaniem księdza Marcina Lutra - punkt widokowy - jest to pozostałość po protestanckim, utrzymanym w neogotyckim stylu Kościele ewangelickim pod wezwaniem księdza Marcina Lutra, wzniesionym w latach 1903 - 1906, według projektu Fritza Gottlieba. Obecnie na jej szczycie znajduje się najwyższy w świnoujściu punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok niemal na całe miasto

Noclegi Świnoujście ;)

Najnowsze ogłoszenia - Noclegi Świnoujście

Nasz ośrodek cieszy się szczególnym uznaniem w gro ...