Architektura miasta

Noclegi Świnoujście

Apartamenty, Domki, Wille, Hotele, Pensjonaty, SPA w Świnoujściu

Mapa-Główna

Architektura miasta

Miasto posiada bardzo charakterystyczną architekturą głównie wynikająca z tego, że jest to miasto nadmorskie. W całym mieście przeważają kamienice, liczne pensjonaty, hotele, uzdrowiska, gabinety odnowy biologicznej lecz można także spotkać zabudowę historyczną takie jak stare porty nad morzem. Miasto jest podzielone na dwie części które przedziela świnoujska promenada. Miasto jest charakterystyczne i nie sposób go pomylić z każdym innym.

Ważną cechą miasta jest jego położenie blisko granicy z Niemcami, co na pewno miało wpływ na charter budownictwa miejscowych budowli. Większość budynków jest zbudowana na kształt niemieckich to znaczy, że przeważa czerwona cegła i dosyć spadziste dachy. Osobliwym przykładem takiej zabudowy może być wieża dawnego kościoła znajdującego się centrum miasta.

Fortyfikacja miasta staje się jednym z największych zabytków minionej epoki. Architektura nowego Świnoujścia miesza się z zabudowaniami starszymi, tworzy to bogata mozaikę, która warunkuje klimat i atmosferę tego nadmorskiego kurortu. Wyczuwamy tu zapach portowego miasta i powiew nowoczesności.

Noclegi Świnoujście ;)

Najnowsze ogłoszenia - Noclegi Świnoujście

Nasz ośrodek cieszy się szczególnym uznaniem w gro ...